XXV Edycja Międzynarodowego Konkursu Plastycznego „Mieszkam w Beskidach” 2017/2018

Organizator: Gminny Ośrodek Kultury W Świnnej K/Żywca Oraz Towarzystwo Aktywności Społecznej „Zwyczajni” Świnna
Patronat: Śląski Kurator Oświaty, Małopolski Kurator Oświaty

        Celem konkursu jest rozbudzanie i poszerzanie wśród dzieci, młodzieży i osób dorosłych szeroko rozumianych zainteresowań plastycznych, ze szczególnym ukierunkowaniem na poznanie folkloru i sztuki ludowej. Ideą konkursu jest również zwrócenie uwagi jego uczestnikom na otaczające nas piękno krajobrazu beskidzkiego i przemiany jakie w nim zachodzą. Mała Beskidzka Ojczyzna, jej życie codzienne, obraz teraźniejszy i miniony to główna inspiracja jaką organizatorzy proponują uczestnikom konkursu w tworzeniu ich prac. Konkurs ma charakter interdyscyplinarny i integracyjny.
        W dniu 5 kwietnia 2018 r. odbyło się uroczyste podsumowanie konkursu w Auli Towarzystwa Szkolnego im. M. Reja w Bielsku-Białej, które rozpoczął dyrektor GOK w Świnnej p. Marian Krzak, serdecznie witając zgromadzonych, jednocześnie podziękował wszystkim za udział i pogratulował laureatom. Na zakończenie tuż po wręczeniu nagród, zrobiliśmy wspólne pamiątkowe zdjęcie - laureaci I, II i III stopnia Ogniska Pracy Pozaszkolnej oraz Szkoły Podstawowej nr 1 w Bielsku-Białej, gdyż laureaci zajęć OPP są uczniami SP1. Było więc to nasze wspólne, bardzo miłe wyjście na rozdanie nagród i pyszne lody w cukierni "Delicje".

GALERIA PRAC GRAFIKI KOMPUTEROWEJ UCZESTNIKÓW KOŁA KOMPUTEROWEGO I MEDIALNEGO WYSŁANYCH NA KONKURS "MIESZKAM W BESKIDACH"

 

 

Laureaci podczas uroczystego podsumowania XXV Międzynarodowego Konkursu Plastycznego "Mieszkam w Beskidach" 5.IV.2018 r.
w auli Towarzystwa Szkolnego im. M. Reja w Bielsku-Białej

Oto wszyscy wychowankowie Ogniska Pracy Pozaszkolnej wyróżnieni w tym konkursie

   Kategoria: Grafika Komputerowa /7-9 lat/           
I miejsce            – Michał Andrzejewski      
    II miejsce           – Mateusz Zioło                    
Wyróżnienie      – Jan Handzlik                  
        Wyróżnienie       – Maksymilian Anus                 
Kategoria: Grafika Komputerowa /10-12 lat/        
    II miejsce            – Amelia Korzonkiewicz      
Wyróżnienie       – Anna Stańco                
              Wyróżnienie       – Amelia Panek                            
Kategoria: Rysunek 7-9 /lat /      

II miejsce            – Jagoda Treszczyńska   
 Wyróżnienie        – Sonia Wlaź                    
              Wyróżnienie        – Martyna Jurasz                           
Kategoria: Rysunek /10-12 lat/     
   Wyróżnienie
       – Emilia Kołodziejczyk      
Kategoria: Poezja /10-12 lat/       
            I miejsce
             – Zofia Białka                       

           II miejsce            – Milena Pietrzyk                  

Obejrzyj fotorelację z tej imprezy    

               
Prace w kategorii "Grafika komputerowa" uczestnicy koła komputerowego i medilalnego wykonali pod kierunkiem p. Bożeny Pawlik
Prace w kategorii "Rysunek" uczestnicy wykonali na kole pastycznym plastycznym pod kierunkiem p. Katarzyny Dygi-Szymonowicz i p. Kamili Machnio-Zadora
Prace w kategorii "Poezja" uczestniczy tworzyli na kole literackim pod kierunkiem p. Wandy Czyż

Gratulujemy sukcesów wszystkim laureatom i zapraszamy do udziału w następnej edycji konkursu już za rok.