6-21 października 2018 r., CodeWeek 2018 czyli Europejski Tydzień Kodowania Więcej informacji...

       EU CodeWeek to społeczna inicjatywa, w ramach której europejskie państwa „ścigają się” w liczbie zorganizowanych wydarzeń związanych z programowaniem.
Akcja organizowana jest na terenie całej Europy i dedykowana wszystkim, którzy chcą rozpocząć lub kontynuować przygodę z programowaniem. W tym roku CodeWeek odbędzie się w dniach 6-21 października (to tak naprawdę dwa tygodnie). Udział w tym wydarzeniu to świetna okazja, by zacząć zabawę z grami logicznymi, prostą grafiką komputerową, czy robotyką. Nuka programowania pomaga wszystkim zrozumieć otaczający nas świat, uczy dedukcji, rozwiązywania problemów i kreatywności.

Koła komputerowe i medialne uczestniczyły w "Code Week 2018" w dniach 17 i 19 października pod hasłem "Warsztaty z robotyki - kodowanie Ozobotów".
Nauka programowania na tych zajęciach polegała na kodowaniu robotów Ozobot. Przeprowadzone warsztaty miały na celu zainteresowanie dzieci programowaniem oraz pokazanie im ciekawej formy spędzania wolnego czasu. Takie zajęcia z robotyki to nauka logicznego myślenia, ale okazało się, że przede wszystkim świetna zabawa.

CAŁA
EUROPA KODUJE
Zapraszamy do obejrzenia fotogalerii z tych zajęć
https://photos.app.goo.gl/R6B2x7SXiD9CZwWh6