XX MINIATURY TEATRALNE

W dniach 16-17 maja Teatr Dziecięcy „Pestka” działający przy OPP wziął udział w Wojewódzkim Przeglądzie Krótkich Przedstawień i Monodramów MINIATURY TEATRALNE w Sokolni w Buczkowicach.W tym roku Przegląd odbył się po raz dwudziesty, jest to wydarzenie organizowane przez Gminny Ośrodek Kultury w Buczkowicach przy wsparciu Starostwa Powiatowego w Bielsku-Białej oraz Starostwa Powiatowego w Żywcu. Młodzi aktorzy z naszej „ Pestki” prezentowali na scenie niebanalną, wartościową historię w oparciu o świetnie napisany tekst          pt. „ A niech to Gęś kopnie! ” autorstwa M. Guśniowskiej. Obejrzeli również wiele innych przedstawień i uczestniczyli w warsztatach teatralnych prowadzonych przez aktora Teatru Polskiego w Bielsku- Białej Pana Michała Czadernę.

Z niecierpliwością oczekiwaliśmy wyników Przeglądu, tym bardziej , że otrzymaliśmy zaproszenie do udziału i prezentacji przedstawienia podczas Gali Laureatów, która odbyłą się 6.06. br. Wiedzieliśmy już więc, że znajdujemy się w gronie laureatów, ale gdy podczas Gali zostały odczytane oficjalne wyniki obrad jury … okrzykom radości nie było końca , gdyż zdobyliśmy I MIEJSCE!!!

Gratulujemy wspaniałym aktorom „Teatru dziecięcego „ Pestka” i Paniom, które przygotowały spektakl- Pani Katarzynie Dyga- Szymonowicz i Pani Kamili Machnio- Zadora.