Sukces w ogólnopolskim konkursie plastycznym

23-11-2020 10:50

Serdecznie  gratulujemy Jagodzie z KOLORKÓW III miejsca w konkurskie Odbicie duszy, zwierciadło serca – baśniowy portret w ramie.

W konkursie wzięło udział 1521 szkół z całej Polski.  Nadesłano 4300 prac. W czołówce uplasowały się województwa: podkarpackie, małopolskie, śląskie i mazowieckie. 

Celem konkursu była popularyzacja literatury dziecięcej, propagowanie idei czytania, rozwijanie wyobraźni i zdolności plastycznych. Uczestnicy mieli za zadanie wykonać portret postaci z dowolnej baśni lub legendy. Konkurs przeznaczony był dla przedszkolaków i  uczniów szkoły podstawowej w trzech kategoriach wiekowych: przedszkola i zerówki, klasy I-IV oraz V-VIII. Wyniki konkursu zostały ogłoszone  na stronie internetowej szkoły (www.niedzwiada.edu.pl).

Baśniową Galerię  przygotowali pracownicy szkoły pod kierunkiem Doroty Wośko i Jacka Kurnyty. Zaprezentowane zostały wszystkie nagrodzone portrety oraz część nadesłanych prac. Wirtualne zwiedzanie wystawy jest dostępne na Facebooku szkoły. Wśród baśniowych postaci dominowały: Czerwone Kapturki, Kopciuszki, Królowe Śniegu, Koty w butach, Baby Jagi, Brzydkie Kaczątka, Smoki i Dziewczynki z zapałkami. Nie zabrakło również postaci z legend: Pana Twardowskiego, Skarbnika czy Janosika.